Yayın Kurulu

YAYIN KURULU


SİBEL AVGÖREN

Gümrük ve Ticaret Uzmanı

1982 yılında Ankara’da doğdu. Tüm öğrenim yaşantısı Ankara’da geçti. 2004 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat Bölümünden mezun oldu. 2005 yılında başladığı TEİAŞ’taki 1 yıllık görevinin ardından 2006 yılında Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı olarak Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğünde göreve başladı. 2011 yılından itibaren ise Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğünde görevini sürdürmektedir. Gümrük ve Ticaret Uzmanları Derneğinde daha önce de çeşitli sorumluluklar üstlenmiştir. Spor, seyahat, sinema ve kültürel etkinlikler ile ilgilenmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

EMİNE SULTAN ÇAPAR

Gümrük ve Ticaret Uzmanı

1982 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Risk Yönetim ve Kontrol Genel Müdürlüğünde Gümrük Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. 2008 yılının bir bölümünde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde geçici olarak görevlendirildi. Halen Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü İstatistik ve Değerlendirme Dairesinde Gümrük ve Ticaret Uzmanı olarak görevine devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

MELEK YAĞMUR

Gümrük ve Ticaret Uzmanı

1988 yılında Kahramanmaraş’ta doğmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2010 yılında mezun olmuş, iyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir. 2011 tarihinde Kontrol Genel Müdürlüğü TIR Dairesi’nde Gümrük Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamış olup 2012 yılından itibaren Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nde Gümrük ve Ticaret Uzmanı olarak görev yapmaktadır. NCTS, Tek Durakta Kontrol, E-ATA Projesi, Gürcistan Gümrük İdaresi İle Ortak Kapı Projesi, Beyaz Rusya Gümrük İdaresi İle Veri Paylaşımı, Teminat Mektubu Durum Sorgulama Sisteminin Kurulması, Türkiye-KKTC Ortak Gümrük Komitesi, Yeni BİLGE Programı’nın Hazırlanması vb. projelerde aktif olarak görev almaktadır. Uzmanlık tezini Gümrük Mevzuatındaki Teminat Uygulamaları konusunda yazmış olup hâlihazırda teminat yönetim sistemlerine yönelik iyileştirme çalışmalarında görev yapmaktadır.

DAVUT ORHAN

Gümrük ve Ticaret Uzmanı

1987 yılında Sinop Boyabat’da doğdu. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2010 yılında mezun oldu. 2012 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü Elektronik Gümrük İşlemleri Dairesinde uzman yardımcısı olarak göreve başlamış; 2015 yılından itibaren Gümrük ve Ticaret Uzmanı olarak aynı Dairede görevine devam etmektedir.

;

OĞUZ METE

Gümrük ve Ticaret Uzmanı

1988 yılında İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2011 yılında mezun oldu. 2011 yılında T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’de servis görevlisi olarak çalışma hayatına başladı. 2014 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nde Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı olarak başladığı görevini halen sürdürmektedir. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte olup, iyi derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Fransızca bilmektedir.

;

BURCU KORKMAZ

1987 yılında Ordu’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ve İktisat Bölümü-İktisadi Politikalar Yandal Programından 2010 yılında mezun oldu. 2011 yılında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansında uzman olarak meslek hayatına başladı. 2013 yılında Gümrükler Genel Müdürlüğü İhracat Dairesinde Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı olarak başladığı görevini, Gümrük ve Ticaret Uzmanı olarak Kıymet ve Vergilendirme Dairesi’nde halen sürdürmektedir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimine devam etmekte olup, iyi derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Fransızca bilmektedir.

Back Title

This is where the text for the back of your card should go.

;

ELİF AYŞENUR ALBAYRAK

1990 yılında Bursa’da doğdu. 2012 yılında Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Gümrükler Genel Müdürlüğü Tarife ve Laboratuvarlar Dairesinde 2013 yılında Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı olarak başladığı görevine 2017 yılından itibaren Gümrük ve Ticaret Uzmanı olarak devam etmektedir. Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Devletler Özel Hukuku Bilim Dalında yüksek lisans eğitimini sürdürmekte olup iyi derecede İngilizce ve başlangıç düzeyinde Fransızca bilmektedir.

Back Title

This is where the text for the back of your card should go.

;