Denetim Kurulu

DENETİM KURULU

Evren YENİ
Gümrük ve Ticaret Uzmanı

1979’da Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldu. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra 2006 yılında Gümrükler Genel Müdürlüğü AB ve Dış İlişkiler Şubesi’nde Gümrük Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. 2010 yılında Gümrük Uzmanı olarak atandı. Gümrükler Genel Müdürlüğünün çeşitli birimlerinde çalıştıktan sonra 2012 yılında Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü’ne atanarak Ticaretin Kolaylaştırılması Dairesi’nde Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsünün hayata geçirilmesi ile ilgili çalışmalarda yer aldı. Halen aynı genel müdürlüğün Özel Büro biriminde görev yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Oğuz Kaan MERİÇELLİ
Gümrük ve Ticaret Uzmanı

1984 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 2006 yılında mezun oldu. 2007 yılında Gümrükler Genel Müdürlüğü AB ve Dış İlişkiler Dairesinde Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. 2011 yılında Gümrük ve Ticaret Uzmanı oldu. Daha sonra Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Modernizasyon ve Bilgi Sistemleri Dairesinde göreve başladı. Türk Gümrük İdaresinin Modernizasyonu (2,3,4,5,6,7,8), Varış Öncesi Özet Beyan, Varış Öncesi Yolcu Bildirim Sisteminin Kurulması, Havalimanı Gümrük Kontrol Alanlarının Modernizasyonu, Türk Gümrük İdaresinin Deniz Operasyonları Kapasitesinin Artırılması ve daha bir çok AB projesi ve ulusal bütçeli projenin hazırlık ve uygulama aşamalarında görev aldı. Modernizasyon ve Bilgi Sistemleri Dairesindeki görevine devam etmekte olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Leyla GÜRSOY
Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı

1990 yılında Mersin’de doğdu. Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2012 yılında mezun oldu. 2013 yılında Gümrükler Genel Müdürlüğü Transit Dairesinde Uzman Yardımcısı olarak başladığı görevine Sektörel Destekleme ve Mevzuat Dairesinde devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.