Başkan’ın Mesajı

BAŞKAN’IN MESAJI

Değerli Ziyaretçi,

Öncelikle, meslekte 20 inci yılımızı doldurduğumuz bu dönemde Gümrük ve Ticaret Uzmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiş olmaktan onur duyuyorum.

Derneğimiz kurulduğu yıldan itibaren kıymetli üyelerimizin özverileri ile bugünlere gelmiş ve önümüzdeki 2 yıllık dönem için bizlere emanet edilmiştir. Bu vesileyle, önceki dönemlerde Derneğimize emek veren tüm uzmanlarımıza, tüm üyelerimize ve kurumsallaşması yolunda büyük adımlar atan değerli yönetim kurulu üyelerine ayrıca teşekkür ederim.

Dernek Yönetim Kurulu olarak mesleğimizi kamu ve özel sektör ayırt etmeksizin bilinirliğini artırarak hak ettiği yere taşıyabilmek nihai hedefimizden biridir. Bu doğrultuda, Bakanlığımız bünyesinde bulunan tüm Gümrük ve Ticaret uzmanlarını Derneğimize üye yapabilmek ve var olan gücümüze güç katmak adına göreve geldiğimizden beri üye sayımızı %25 artırmış bulunmaktayız. Kapsayıcı bir anlayışla üye olmaksızın tüm Gümrük ve Ticaret uzmanlarına sağladığımız imkânların bizleri daha da bütünleştireceği ve üye sayımızın gün geçtikçe daha da artacağı inancındayız.

Gümrük ve Ticaret uzmanları olarak bilgili, donanımlı ve sosyal sorumlu bir meslek grubu olduğumuz vurgusuyla çalışmalarımıza bu üç eksende devam etme hedefindeyiz. Düzenli olarak yayımlayacağımız “Uzman Görüş” dergimiz, sektöre yönelik organize edeceğimiz eğitimlerimiz, uzmanlarımıza yönelik düzenleyeceğimiz hizmet içi eğitimlerimiz ve sosyal sorumluk projelerimiz hedeflerimize ulaşmak adına faydalanacağımız en temel araçlar olacaktır. Özellikle, lojistik ve dış ticaret sektöründe var olan ciddi bir boşluğu kapatma niyetiyle yeniden yapılandırılan “Gümrük ve Ticaret” dergimiz Yayın Kurulunu en başından itibaren gösterdikleri özveri ve titiz çalışmaları sebebiyle teşekkürlerimizi sunmayı bir borç bilirim.

Son olarak, bizlere, değişen şartlara uyum sağlamak için öğrenen bir dernek olma fırsatını verebilmek adına tüm paydaşlarımızdan değerli düşüncelerini bizlerle paylaşmasını temenni ediyor ve bu yeni yönetim döneminin başta mesleğimiz olmak üzere derneğimize, Bakanlığımıza ve sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum.

Yönetim Kurulu adına,
Umut ŞEDELE
Yönetim Kurulu Başkanı